Evidence dlužníků Solus

evidence-dluzniku-solus

Pokud se nacházíte v evidenci dlužníků Solus, určitě víte, oč jde. Pokud ne, máte jistě jen rámcovou představu. Co vlastně tato evidence znamená?

Vlastně se jedná o registr, který informuje o tom, kdo má kde jaké dluhy. Principem sdružení Solus je zajišťování odpovědných úvěrů a konec předlužování klientů některých institucí.

Jinými slovy, pokud se nacházíte přímo v evidenci dlužníků Solus, s žádostí o úvěr to bude hodně složité, ne-li zcela nemožné. Funguje od roku 1999 a sídlí v Praze 4 – Krči.

Co je Solus

Co vlastně znamená zkratka Solus? Je to akronym – Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům. To snad v zásadě mluví téměř za vše.

Sdružení Solus registruje celou řadu subjektů, do které patří nejen banky, telekomunikační operátoři nebo distributoři elektrické energie, ale třeba i nebankovní společnosti, jichž je v tuzemsku posledních let opravdu hodně.

Lze snadno požádat o výpis z registru Solus, ať už jste fyzická či právnická osoba. Evidence dlužníků Solus je důležitá hlavně pro nebankovní společnosti, ty pak jasně ví, komu a kolik mohou vlastně půjčit, aby se jim částka někdy vrátila – tedy pokud nejde o to vysloveně přistoupit k exekučnímu řízení.

Seznam dlužníků a neplatičů

V současnosti můžete v registru Solud využívat i mobilní aplikaci SMS výpis, což samozřejmě usnadní jakékoliv vyhledávání.

evidence-dluzniku-solus

Chcete vědět více? Není problém, Solus má pochopitelně své vlastní internetové stránky, kde je uvedena i adresa sídla a telefonický kontakt, skrze který můžete svůj požadavek snadno zadat.

A pokud máte zájem, lze využít i kontakt pomocí emailu. Vše se během okamžiku vyhledá a budete mít například důkaz o tom, že zrovna Vy v evidenci nefigurujete (někdy a někde může být totiž v dnešní době plné zadlužených občanů jaksi vyžadován).