Půjčka v hotovosti – která je nejlepší?

Půjčka v hotovosti

V současné době není obvyklé vyplácet půjčky v hotovosti, většinou se převádí žadateli na účet. Přesto jsou i takové, kdy vám vyplatí peníze na ruku. Hotovostní úvěr získáte od některých nebankovních společností, které je poskytují. V bankách půjčku v hotovosti nedostanete vůbec.

Dobré je, že i o půjčku v hotovosti můžete žádat online nebo telefonicky, není nutné chodit někam na přepážku. Naopak, v domluveném termínu za vámi přijde obchodní zástupce, aby s vámi vše dojednal. Obvykle přijde ještě v den, kdy jste o úvěr požádali a má s sebou pro vás už i hotovost.

Kdo vám půjčí v hotovostí

Nejznámější a nejrozšířenější půjčky v hotovosti jsou SMART půjčka a půjčka od Provident. Dost známý je taky Homecredit, ten má navíc i nižší úrok. Nově lze získat v hotovosti i oblíbenou půjčku Zaplo ve všech trafikách Geco.
Další poskytovatelé jsou například VSACAN Credit, Creditas, MKR Consulting nebo WPP Financial. Jejich nabídky se liší ve výši úvěru, délce splatnosti i podmínkách, za jakých hotovostní půjčku poskytují. Dřív, než budete o půjčku žádat, měli byste se seznámit i s jejich nabídkou. My se podrobněji budeme zabývat jen těmi nejrozšířenějšími.

SMART půjčka

Půjčka je určena zaměstnancům se stálým příjmem, důchodcům a ženám na MD. K žádosti potřebujete dva doklady totožnosti.

Provident půjčka

Potřebujete průkaz totožnosti, potvrzení o trvalém bydlišti a doklad o tom, že máte pravidelný příjem.

Home Credit

Je určena osobám se stálým zdrojem příjmu. Dva doklady totožnosti. Jestliže jste OSVČ, připravte si údaje o firmě – přesný název, adresu, telefon a IČO.

SMART Provident Home Credit
částka 5 000 – 50 000,- 4 000 – 50 000,- 10 000 – 150 000,-
splatnost 1 – 13 měsíců 45 – 60 týdnů 10 – 84 měsíců
úrok 65,5 % 21 % 18,3 %
RPSN 199,71 % od 63,91 % 20,7 %
splácení měsíčně týdně měsíčně

Z údajů v tabulce jasně vyplývá, jak velké jsou diference mezi jednotlivými poskytovateli. Vždy, když se rozhodujete pro půjčku, srovnejte více nabídek a hledejte ty nejvýhodnější.