Půjčka do výplaty bez úroku

půjčka do výplaty bez úroku

Přemýšleli jste někdy v minulosti o tom, že byste si potřebovali půjčit peníze, ale nechtělo se vám platit za úroky, které si účtují v bankách anebo u nebankovních společností? Dnešní doba se naštěstí změnila a pokud si budete vybírat půjčky chytře, nemusíte za ně platit žádné úroky. V dnešním článku se chceme podívat na to, jak si vybrat správnou půjčku chytře, abyste zbytečně nepřeplatili na poplatcích.

Jaké jsou typy bezúročných půjček?

Na trhu s úvěrovými produkty teď fungují asi tři typy půjček, u kterých se neplatí úroky, ve všech případech jde však o úvěry, které jsou určeny jen na kratší dobu.

Prvním a asi nejčastěji využívaným typem je kontokorentní úvěr. Tato služba vám umožní jít na vašem bankovním účtu do mínusu do té výše, na kolik si kontokorent nastavíte. Na určitý počet týdnů takhle můžete čerpat peníze z mínusu, aniž byste platili zbytečně vysoké úroky a někde to máte úplně zadarmo (platíte jen vedení kontokorentu).

Skoro stejně potom funguje kreditní karta, kterou máte ale většinou zvlášť a není s vaším klasickým bankovním kontem propojená.

půjčka do výplaty bez úroku

Podle limitu na kartě si můžete díky ní půjčovat a to tak, že jí budete platit (je na ní kredit, nevkládáte tam peníze, jen splácíte vytvořený dluh) v obchodech, na internetu a lze s ní také vybírat v bankomat (to je ale většinou hodně nevýhodné).

U kreditních karet máte měsíc až dva tzv. Bezúročné období, během něhož za využité peníze z karty neplatíte žádné finanční prostředky.

Posledním typem půjčky bez úroku je potom tzv. Finský úvěr – u nás známý spíše jako půjčka do výplaty. Jde o malé úvěry, které mají splatnost také v řádech týdnů a zajistí vám většinou sumu od 1000 do 20 000 Kč.

Půjčka před výplatou bez úroku

Trendem poslední doby se stala právě třetí varianta a tím jsou půjčky do výplaty bez úroku. Mnoho lidí si půjčí pár tisíc na zaplacení složenek na doplnění rezerv pár dnů před výplatou a pokud si u daného poskytovatele půjčují peníze poprvé, pak mohou získat bonus a tím je právě bezúročná půjčka.

Tyto půjčky nabízí třeba společnosti jako:

Správnou a chytrou kombinací všech zmiňovaných úvěrových produktů si můžete natáhnout období splatnosti bez úroku na několik měsíců. Ukážeme vám to na příkladu.

Sjednáte si kreditku s limitem do 50000 Kč a půjčíte si z ní 5000 Kč. Pokud budete mít kreditku třeba od Ery, máte 2 měsíce peníze zadarmo, než je musíte splatit.

Po 2 měsících si požádáte třeba u Zaplo o první půjčku. Penězi z této půjčky splatíte vaši kreditku a máte další měsíc čas, než budete muset dluh splatit.

O dalších pár týdnů si pak můžete splatnost natáhnout třeba půjčkou od Perfect Money, kde vám však půjčí poprvé maximálně 3000 Kč. Díky této kombinaci tak máte pár tisíc zadarmo skoro na 4 měsíce