Jak zjistit zda jsem v Solusu

Jak zjistit zda jsem v SOLUSu

Půjčování peněz se v dnešní době stalo takovou samozřejmostí, že tento způsob využívá při nedostatku financí opravdu velké množství lidí.

Bohužel část z nich není vždy schopna dluhy a svoje závazky splácet dle daných podmínek a tak se někdy dostanou do problémů. V případě, že půjčky nesplácíte totiž nehrozí jen vysoké penále a poplatky, ale také to, že si zkazíte vaši bonitu a dostanete se do Solusu.

SOLUS je jedním z registrů dlužníků, kteří u nás fungují jako seznamy problematických lidí. Značně ovlivňuje vaši bonitu, takže pokud si budete někde půjčovat, máte menší šanci, že vám půjčku schválí.

Do Solusu se dostanete například tak, že nebudete splácet dluhy z půjčky, ale třeba i neplacením elektřiny, plynu nebo paušálu za mobil. S tímto sdružením totiž spolupracuje mnoho firem a ty jim dodávají informace o bonitě a solventnosti některých problematických klientů.

Jak je možné se dostat do Solusu?

Jak zjistit zda jsem  v SOLUSuSdružení SOLUS vás může do svého seznamu dlužníků zapsat v případě, že dostane podnět od některého z partnerů, který nabízí svoje služby (jak už jsme zmiňovali, může to být EON nebo třeba Vodafone). Pokud jste v poslední době měli problém se splatností nějakých složenek, je docela možné, že v SOLUSU jste.

Jak to zjistit?

Jak zjistíte, že jste v Solusu vedeni? Není to tak úplně snadné. Do sdružení a k datům SOLUS nemá přístup kde kdo a nejsou veřejně přístupná.

Nejlepší je asi otestovat si to na půjčce a to tak, že si někde podáte nezávaznou žádost a počkáte, zda projde schvalovacím procesem. Musíte to však zkoušet u firmy, u které víte, že do registrů nahlíží a SOLUS prověřuje.